Objawy - cholera

Cholera

objawy.org.pl
Leczenie cholery


Głównym problemem pojawiającym się przy wystąpieniu cholery jest odwodnienie organizmu. Człowiek zarażony tą chorobą wydala nawet do 15 litrów płynów dziennie. By nie doprowadzić do tragicznego w skutkach odwodnienia, zadaniem lekarza jest doustne bądź dożylne uzupełnienie płynów.

Lekarz do którego udamy się z objawami cholery, przede wszystkim zbada czy rzeczywiście na nią cierpimy lub czy nie pomyliliśmy jej ze zwykłą biegunką. Jeżeli wynik okaże się pozytywny, to oprócz uzupełnienia płynów zostaniemy zaopatrzeni w odpowiedni antybiotyk stosowany przy tej chorobie. W związku z tym, że cholera należy do silnie zakaźnych, osoby u których ją wykryto będą zmuszone do pozostania na jakiś czas w szpitalu w celu odbycia kwarantanny.

szczepionki przeciwko cholerze zazwyczaj nie są skuteczne, dlatego należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia epidemii lub samego zagrożenia zakażeniem, należy przyjmować duże ilości wodnych roztworów solnych z dodatkiem cukru.

Przebywając w kraju, w którym istnieje ryzyko zakażenia tą chorobą, pamiętajmy o tym aby: pić wodę przegotowaną oraz napoje gazowane fabrycznie, posiłki spożywać tylko na ciepło, jeść owoce przemyte zagotowaną wodą oraz obrane, nie spożywać przetrzymywanych w lodówce potrwa mięsnych, rybnych i mlecznych, unikać jedzenia poza własnym domem surowych warzyw liściastych oraz owoców jagodowych.

Jeżeli zaobserwujemy u siebie objawy, które mogą być wynikiem zakażenia cholerą, należy w trybie natychmiastowym skonsultować się z lekarzem.


Pozostałe tematy: